Mi lesz Videoton?
Fazakas Attila Facebook oldaláról:
A 2026. április 24-ei Közgyűlésen ezt kérdeztem a polgármestertől
“A város közvéleményét joggal foglalkoztatja a Videoton focicsapat helyzete, hiszen nemsokára lejár a mostani bajnokság, amiben az Önkormányzat tulajdonosként érintett. Az „A” terv szerint a klub értékesítésre kerül.
Több kérdésem van, erre kívánok választ kapni:
1) Mikorra várható a pályázati kiírás? Milyen előrelépés történt az utolsó beszámoló óta?
2) Az önkormányzati átvételnél kihangsúlyoztuk az utánpótlásnevelés fontosságát, kiemelve azt, hogy egy következő tulajdonos nem sodorhatja veszélybe a gyerekek sportolási lehetőségét. Ezt milyen biztosítékokkal kívánják megvalósítani? Ugyanakkor a Polgármester Úr tartja-e azt a korábbi megállapítást, miszerint a felnőtt csapat nem részesül önkormányzati támogatásban?
3) Polgármester Úr azt ígérte, hogy az Önkormányzat 1 évig tud tulajdonosként segíteni. Amennyiben nem sikerül az értékesítés és a „B” tervre lesz szükség, a többség által hozott döntés értelmében szeptemberben több mint 100 millió
forintot kell az Önkormányzatnak a klub irányába fizetnie. 2027 januárjában már egy sokkal jelentősebb összegre lenne szükség.
Mire számíthatunk egy ilyen nem kívánt esetben? Az Önkormányzat továbbra is maradna tulajdonos a 2026/27-es bajnokságban?
Polgármester Úr tartja-e azt a megállapítást, miszerint a felnőtt csapat nem részesül önkormányzati támogatásban Előre is köszönöm a válaszát!”

Fehérvár polgármestere azt válaszolta, hogy 3+1 külföldi jelentkező, érdeklődő van, az önkormányzat nem szeretne tulajdonos lenni a következő szezonban, kiegészítve azzal is, hogy
“Szakmai és pénzügyi befektetők jelentkeztek és bízom benne, hogy meg tudják adni azokat a garanciákat a városnak, amivel biztosítják a nagy csapat fejlődését, az utánpótlás működését, a stadion fenntartásának kérdését, és egyáltalán azt, amit a sport és azon belül a Vidi a városnak és az agglomerációnak jelent.”
#közgyűlés#székesfehérvár#fazakasattila | Fehérvárért Közösen Egyesület

